Elenite – informace o letovisku

Asi 50 kilometrů severně od Burgasu se na nejjižnějším výběžku Balkánského prstence rozkládá moderní přímořské letovisko Elenite. Leží mezi dalšími atraktivními letovisky Slunečným pobřežím a Svetim Vlasem. Tento prázdninový komplex nabízí řadu luxusních hotelů a bungalovů, které jsou z jedné strany obklopeny horami a ze strany druhé mořem.

Původně byla oblast dnešního Elenite neobydlenou pustinou, ale v 80. letech 20. století se zde po výstavbě stejnojmenného hotelového klubu začal rozvíjet cestovní ruch. V současnosti je Elenite oblíbenou prázdninovou destinací, kam si lidé jezdí užívat moře, sluníčka, krásných pláží a luxusu hotelových komplexů. Elenite se rozkládá v pěkném zálivu lemovaném 800 metrů dlouhou písečnou pláží, na úpatí pohoří Stará planina.

Elenite je poměrně klidné menší letovisko, ve kterém kromě hotelů najdete několik vyhlášených restaurací nabízejících jak mezinárodní, tak i krajové speciality, bary, diskotéku, sportovní zařízení, hřiště, akvapark a minigolf. Je lemováno vlastní soukromou pláží, která má pozvolný vstup do moře a tak je ideální pro malé děti i neplavce. Můžete na ní využít i některé vodní atrakce, nebo si v jedné z mnoha provozoven půjčit vybavení na vodní sporty. Městečko obklopují hory vytvářející nádhernou scenérii, nabízí se zde ideální podmínky pro strávení nezapomenutelné relaxační dovolené.

Z Elenite můžete podnikat spoustu zajímavých poznávacích výletů, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu asi 30 km vzdáleného starobylého města Nessebar, jenž patří k nejkrásnějším místům na černomořském pobřeží. Za výlet stojí také 7 km vzdálené Slunečné pobřeží nebo 4 km vzdálený Svatý Vlas, kam je možné z Elenite dojít i pěšky. Komu by se nechtělo jít pěšky, může využít místní autobusy, zavolat si taxi nebo pronajmout auto. Na sever od Elenite se nachází výběžek Emine, který je turisticky také velmi vyhledávaný.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.