Primorsko – informace o letovisku

Původně rybářské městečko Primorsko se nachází jižně od Burgasu na malé výspě, rozdělující zdejší dlouhou písečnou pláž na dvě části. Od roku 1998 jsou zdejší pláže nositelem prestižní Modré vlajky za čistotu prostředí. Na plážích je k dispozici bohatý výběr vodních sportů – od potápění až po vodní skútry nebo šlapadla. Zahrát si můžete plážový volejbal nebo se proletět na rogalu. Nedalekými, převážně dubovými lesy protéká malebná Ďáblova řeka, která je vhodná k rybaření a jejíž okolí bylo vyhlášeno přírodní rezervací Ropotamo, plnou vzácných ptáků a rostlin.

Letovisko má dvě písečné pláže severní a jižní. Severní pláž nabízí živější moře s vlnami, a pokud si přivstanete, můžete zde zažít východ slunce, který se děje každý den a pokaždé je jiný. Severní pláž je vystavená otevřenému moři a bývá větrnější a s velkými vlnami. Na jejím konci se nachází nudistická pláž. Pravým opakem je pláž Jižní, která je svým pozvolným vstupem do moře a klidnější vodou vyhledávána především rodinami s dětmi.

Primorsko je nejoblíbenější letovisko našich turistů vzdálené asi 54 km od Burgasu, transfer z letiště v Burgasu trvá něco přes hodinu. Je to velmi živé město. Na hlavní třídě vás upoutají prodejci s nejrůznějším zbožím. Téměř u každého druhého pouličního stánku můžete ochutnat místní speciality, mj. také kukuřici a vynikající sladkosti. Vedle obchůdků, restaurací, barů, diskoték a klubů se zde nachází spousta směnáren, bankomatů, pošta, banky, 24 hodinová zdravotní služba, ovocný trh a Aquapark. Můžete zde navštívit řadu kaváren (některé nabízejí i internet) a stylových restaurací. V roce 2006 byl otevřen v Primorsku nový aquapark s velkým množstvím vodních atrakcí pro děti i dospělé. I ti nejnáročnější klienti si zde přijdou na své.

Primorsko se těší v posledních letech, především díky své poloze i příznivé úrovni cen služeb, nebývalému zájmu turistů z ČR. V podstatě zde není nutné znát jiný jazyk než češtinu. Obvykle jsou všechny místní nápisy nebo třeba i jídelníčky přeloženy do češtiny a většina obchodníků se dokáže domluvit alespoň částečně česky. Ve zdejším informačním centru je k dostání i český tisk. V centru městečka najdete vedle obchůdků a krámků i restaurace, vinárny a bary, skýtající výběr zábavy pro všechny návštěvníky.

Jestliže si chcete oddechnout od slunečního žáru a slané vody, zkuste např. cyklistiku, jízdu na koni nebo nějaký vodní sport, město disponuje několika půjčovnami vybavení. Pro ty, co chtějí objevovat podmořský svět, jsou zde k dispozici kurzy potápění. Díky členitosti pobřeží, podvodním jeskyním, několika vrakům lodí a zmizelým antickým přístavům si potápění určitě užijete. Další možností jak si odpočinout od moře je návštěva nedaleké rezervace Ropotamo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.