Ravda – informace o letovisku

Ravda je menší přímořské městečko v jižním Bulharsku. Pobřežní vesnička se nachází 25 km severně od Burgasu, 3 km jižně od městečka Nesebar a 5 km od známého letoviska Slunečné pobřeží. Na východě Ravda pomalu srůstá s předměstím Nesebaru. Obě místa jsou pomyslně oddělena širokým zálivem. Do Nesebaru stejně jako na Slunečné pobřeží návštěvníky doveze turistický vláček nebo pravidelná autobusová linka. Letovisko Ravda doporučujeme především klientům, kteří vyhledávají spíše klidnější letoviska.

Dobré klimatické podmínky a blízkost historického Nesebru činí z vesničky vyhledávané místo Černomoří. I když zde panuje čilý stavební ruch, řadí se Ravda stále mezi ty klidnější střediska. Pláže zde nejsou přeplněné a ceny v městečku stále pod úrovní cen v České republice.

V posledních letech se díky turistickému ruchu Ravda rychle rozvinula a stalo se z ní velmi oblíbené letovisko. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do moře. Samozřejmostí jsou plážové bary a občerstvení. Za poplatek si lze zapůjčit lehátka a slunečníky a vybrat si z široké nabídky vodních sportů.  Místo je o mnoho klidnější než Slunečné pobřeží nebo Nesebr, ale i zde najdete řadu obchodů a kaváren.

Ravda je tedy ideální místo pro všechny, kteří chtějí strávit pohodovou dovolenou mimo živá turistická centra. Pokud se vám ale zasteskne po rušném nočním či denním životě větších měst, pak můžete kdykoliv vyrazit do nedalekého Nesebru či na Slunečné pobřeží díky pravidelné autobusové dopravě.

V létě se Ravda mění ve velice oblíbené krásné letovisko s bohatou nabídkou zábavy jak pro děti, tak i pro dospělé. Navštívit můžete řadu obchůdků, restaurací, diskoték, dětský lunapark. Velkým lákadlem je i nový moderní aquapark. Toto letovisko můžeme vřele doporučit jak klientům všech věkových kategorií, tak i rodinám s dětmi.

Tip na výlet

Staré město Nesebar je vzdáleno jen několik minut autem od Ravdy. Jen kousek od Nesebaru se nachází jedno z luxusních bulharských letovisek – Slunečné pobřeží. Dále můžete navštívit prázdninové město Elenite a nádherný Elenite mys – druhý ze dvou nejpůsobivějších mysů podél pobřeží, společně s mysem Kaliakra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.