Zlaté písky – informace o letovisku

Pravděpodobně nejznámější bulharské přímořské letovisko se nachází 22 kilometrů, tedy třicet minut jízdy od Varny. Velkou předností Zlatých písků je jejich citlivé zasazení do dobře udržované parkové úpravy. Rovněž hotely na Zlatých pískách, vybavené vesměs bazény, prošly rozsáhlou rekonstrukcí.

Výhodou je i nedaleká Varna, moderní velkoměsto s řadou možností atraktivních nákupů, které jsou cenově ještě výhodnější než jinde. Místní jsou právem hrdí na komplex veřejně přístupných bazénů se sladkou vodou, postavených přímo u překrásné pláže. Zlaté písky jsou dnes jedním z nejmodernějších letovisek, které svým návštěvníkům poskytuje absolutně vše ke strávení příjemné dovolené a to za ceny, které jsou o poznání nižší než ceny v obdobných módních letoviscích v západní Evropě. Výhodou letoviska je jejich blízká vzdálenost od letiště.

Podle pověsti piráti kdysi na břehu Černého moře zahrabali své naloupené poklady, ale zem se rozhodla lupiče potrestat a zlaté mince rozložila na zlatý písek. Tak se stalo právě zde – v letovisku Zlaté písky.

Zlaté písky získaly své jméno právem, poněvadž se v této oblasti černozemního pobřeží nachází kolem čtyř kilometrů krásných zlatožlutých pláží, které se pozvolna svažují do moře, takže je tato oblast vhodná hlavně pro rodiny s dětmi. Zlaté písky mají bílou zlatou pláž a čisté moře. Nachází se tu také známé minerální prameny. Několik horkých minerálních pramenů je používáno k léčebným a preventivním účelům. Pobřežní region je zvýšený a zalesněný.

Oblibu Zlatých Písků znásobuje nedávno dobudovaný aquapark – AQUAPOLIS – rozloha 42 tisíc m2, postavený v maurském a středomořském stylu s kapacitou více než 3 tisíce osob. Z aquaparku je nádherný výhled na moře a na celé letovisko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.